< Centrum Medyczne Chłodna zaprasza radom ulica chłodna
 

Stomatologia dziecięca

Do naszego centrum medycznego zapraszamy już roczne maluszki. Wizyty w tak wczesnym wieku przydatne bywają ze względów zdrowotnych: kontrole, profilaktyka lub wczesne leczenie. służą również poznaniu i oswajaniu z wystrojem, sprzętem i dźwiękami gabinetu stomatologicznego. Nawiązanie kontaktu z dzieckiem, wzbudzenie jego zaufania, przekonanie do akceptowania tego co dzieje się w takim gabinecie, często bywa niezmiernie trudne, wymaga wiele cierpliwości, pomysłowości i czasu, ale się opłaca. Warto mieć to na uwadze, zwłaszcza, że mleczaki i młode zęby stałe (z trwającym procesem mineralizacji twardych tkanek zęba i niezakończonym rozwojem korzenia) są bardziej podatne na próchnicę i wymagają odmiennego niż zęby osób dorosłych sposobu postępowania. Zaniedbane mogą stanowić ogromny problem i dla uzębienia mlecznego, i stałego, być przyczyną nieestetycznego wyglądu, nieprawidłowości wymowy, wad zgryzu oraz innych problemów zdrowotnych i dysfunkcji. Potrzebują więc wielkiej czujności i dbałości. Dlatego, prócz domowych działań rodziców, niezwykle ważna jest profesjonalna profilaktyka stomatologiczna, na którą zapraszamy do naszego centrum. Składają się na nią kontrole stanu uzębienia, częstsze niż u dorosłych, instruktaż higieny,

Zobacz więcej informacji o fluoryzacji oraz lakowaniu zębów trzonowych na:  profilaktyka ( zapobieganie próchnicy i chorobom przyzębia).

Niekiedy sama profilaktyka nie wystarcza. Nie tylko gdy zęby stałe, ale także gdy mleczaki potrzebują pomocy, należy je leczyć, a nie zakładać, że i tak wypadną.
W naszym centrum medycznym dzieci przyjmowane są przez lekarzy mających odpowiednią wiedzę i umiejętności w zakresie pedodoncji oraz cechujących się cierpliwością i podejściem do małych pacjentów. Stosowane przez nas narzędzia, leki, materiały, zabiegi, metody dostosowane są do potrzeb i wieku dzieci. Zaś atrakcyjność spotkań z nami zwiększają: możliwość oglądania filmów w czasie zabiegów, używanie kolorowych wypełnień, obdarowywanie odważnych pacjentów drobnymi prezentami itd.

W zakresie stomatologii dziecięcej w naszym Centrum Medycznym Chłodna
oferujemy:

  • zachowawcze leczenie zębów mlecznych i stałych,

  • usuwanie (ekstrakcje) zębów mlecznych i stałych,

  • fluoryzacja kontaktowa (lakierowanie) zębów mlecznych i stałych,

  • lakowanie zębów stałych.

     

Serdecznie zapraszamy!
Centrum Medyczne Chłodna
26-600 Radom, ul Chłodna 93
tel. 48 381 75 01 

Centrum Medyczne Chłodna
26-600 Radom, ul. Chłodna 93
tel. 48 381 75 01

Nasza oferta:

Stomatologia
 -
stomatologia dziecięca
 -
ortodoncja
 -
protetyka
 - periodontologia
 - chirurgia stomatologiczna
 - stomatologia estetyczna
 -
wybielanie zębów
 - stomatologia zachowawcza
   z endodoncją

 - profilaktyka ( zapobieganie
   próchnicy i chorobom przyzębia)

 - laseroterapia
 - leczenie dysfunkcji układu ruchu narządu żucia

Zapraszamy do naszych gabinetów w Radomiu przy ulicy Chłodnej 93 - Zespół Centrum Medycznego "Chłodna"