Stomatologia zachowawcza
z endodoncją (leczenie kanałowe)

Stomatologia zachowawcza.
W naszym centrum medycznym na pierwszej wizycie stomatologicznej mogą się państwo spodziewać przede wszystkim przeprowadzenia badania przeglądowego jamy ustnej. Pozwala ono lekarzowi ocenić stan zębów i błony śluzowej, co wraz z informacjami pozyskanymi z wywiadu stomatologicznego i ogólnolekarskiego, umożliwi zaproponowanie i zaplanowanie odpowiedniego postępowania w zakresie profilaktyki i leczenia. Również pacjent, dzięki wykorzystywanej przez nas kamerze wewnątrzustnej, ma możliwość oglądania w czasie badania obrazu jamy ustnej oraz występujących w jej obrębie zmian, schorzeń, zaburzeń.

Zazwyczaj powodem wizyt u dentysty jest próchnica, najczęstsze schorzenie twardych tkanek zębów. Zdarzają się także ubytki, których nie ona jest przyczyną - ubytki klinowe, nadżerki szkliwa, również negatywnie wpływające na kondycję naszego uzębienia, tym samym wymagające interwencji stomatologicznej.

Lekceważenie próchnicy - zaniedbywanie profesjonalnej profilaktyki, Nie podejmowanie leczenia zachowawczego zębów prowadzić może do rozwoju chorób: miazgi, ozębnej, kości szczęk, przyzębia, a nawet powikłań ogólnoustrojowych.

W naszych gabinetach korzystamy z wypełnień firm amerykańskich włoskich szwajcarskich i japońskich.Stosujemy też wypełnienia pośrednie ,czyli takie które wykonuje technik (inlay,onlay overloy), Zęby po leczeniu endodontycznym wzmacniamy włóknem szklanym z endokoroną.

Podczas leczenia, zwłaszcza u osób o niskim progu bólu, stosujemy znieczulenia. Zaś by wyeliminować nieprzyjemne doznania w czasie iniekcji, na błonę śluzową w miejscu wkłucia igły, aplikujemy żel ze środkiem znieczulającym. Natomiast w celu dokładnej diagnostyki i oceny efektów naszej pracy, korzystamy z mikroskopu stomatologicznego.
Czasami nie udaje nam się uratować żywej miazgi ,wówczas zęby poddajemy leczeniu endodontycznemu.

Leczenie kanałowe (endodontyczne) polega na usunięciu z jego z jego wnętrza, czyli komory zęba i jego kanałów zmienionej zapalnie lub martwej miazgi i trwałe wypełnienie tej przestrzeni materiałem leczniczym. Obecnie możemy przeprowadzić to leczenie skuteczniej dzięki nowym technologią. Pomiar długości kanału wykonujemy wykorzystując endometry VDW GOLD, ENDOMASTER EMS ,TMC ENDO V NOUVAG. Używając mikrosilników pracujących z narzędziami RECIPROC potrafimy szybko odpowiednio ukształtować kanał. Tak opracowany wypełniamy przy użyciu urządzenia BEE FILL najbardziej biozgodnym materiałem jakim jest gutaperka.
Wykorzystanie mikroskopu gwarantuje wysoką precyzję leczenia oraz umożliwia wykrycie dodatkowych kanałów ,czy też przejście przez zwężenia i obliteracje, a także opracowanie mocno zakrzywiony korzeni. W ten sposób oszczędzamy zęby ,które do niedawna kwalifikowano do usunięcia.
Jakość naszego leczenia sprawdzamy korzystając z radiowizjografii fińskiej firmy PLANMECA.

W zakresie stomatologii zachowawczej i endodoncji w naszym Centrum Medycznym Chłodna oferujemy:

 • okresowe badania kontrolne/przeglądy jamy ustnej;

 • ocenę stanu uzębienia i błony śluzowej jamy ustnej oraz efektów leczenia z wykorzystaniem kamery wewnątrzustnej (obraz z kamery widoczny na monitorze, możliwy do obejrzenia przez lekarza i pacjenta);

 • leczenie próchnicy zębów;

 • leczenie ubytków niepróchnicowego pochodzenia (ubytki klinowe, nadżerki szkliwa);

 • leczenie endodontyczne (kanałowe) również z wykorzystaniem mikroskopu stomatologicznego;

 • leczenie w znieczuleniu miejscowym;

 • odtwarzanie utraconych tkanek twardych zębów wypełnieniami (plombami) z materiałów chemo- i światłoutwardzalnych (materiały kompozytowe i glassjonomerowe firm amerykańskich, włoskich, japońskich i szwajcarskich);

 • odbudowy koron zębów po leczeniu endodontycznym i urazach z zastosowaniem wzmocnienia z wkładów z włókna szklanego;

 • licówki kompozytowe;

 • endokorony czyli korony wykonywane na zęby leczone kanałowo

 • wypełnienia pośrednie ,wkłady i nakłady przygotowywane przez technika protetyka (inlay, onlay)


Serdecznie zapraszamy!
Centrum Medyczne Chłodna
26-600 Radom, ul Chłodna 93
tel. 48 381 75 01

Centrum Medyczne Chłodna
26-600 Radom, ul. Chłodna 93
tel. 48 381 75 01

Nasza oferta:

Stomatologia
 -
stomatologia dziecięca
 -
ortodoncja
 -
protetyka
 - periodontologia
 - chirurgia stomatologiczna
 - stomatologia estetyczna
 -
wybielanie zębów
 - stomatologia zachowawcza
   z endodoncją

 - profilaktyka ( zapobieganie
   próchnicy i chorobom przyzębia)

 - laseroterapia
 - leczenie dysfunkcji układu ruchu narządu żucia

Zapraszamy do naszych gabinetów w Radomiu przy ulicy Chłodnej 93 - Zespół Centrum Medycznego "Chłodna"